Posvätenie krížovej cesty v obci Kysucký Lieskovec

Pridal(a) Admin | 14. septembra 2013, 16:29 | Ste 283. návštevník tejto stránky 0 0 | | | | | | | 0.2758
Posvätenie krížovej cesty v obci Kysucký Lieskovec

V piatok 13.septembra 2013 v obci Kysucký Lieskovec bolo slávnostné posvätenie krížovej cesty do Rovní otcom biskupom Tomášom Galisom o 14.30 hod. od prvého zastavenia. Túto významnú udalosť v našej obci zahájil starosta obce Ing.Štefan Mrenka. Privítal vzácnych hostí aj prítomných občanov a poďakoval každému, kto sa hocijakým spôsobom pričinil o realizáciu tohto projektu. Sú to : v prvom rade obec a občania, ktorí finančne prispeli do dobrovoľnej zbierky a pomáhali pri všetkých úpravách, sponzori, VÚC Žilina. Vďaka patrí aj členom Dobrovoľného hasičského zboru, Folklórnému súboru, Dychovej hude z Kysuckého Lieskovca a spevokolu Lienka za obohatenie programu. Výstavba sa začala realizovať v roku 2009 cez cezhraničný projekt s partnerskou Gminou Zebrzydowice z Poľska.  Starosta tiež vyslovil prianie, aby táto krížová cesta spájala ľudí  a aby nebola len nejakým hmotným vyplnením cesty medzi časťou Ľaliné a časťou Rovné, ale aby bola miestom, kde všetci ľudia nájdu duchovný pokoj a to nielen kresťania, ale všetci ľudia dobrej vôle. Tiež aby sa nestala terčom vandalov.

Krížová cesta bola otvorená pre verejnosť prestrihnutím stuhy, zviazanou medzi krížom a prvým zastavením- biskupom, starostom obce a správcom farnosti. Týmito predstaviteľmi tu aj boli vysadené symbolické tri lipy. Po vysvätení jednotlivých zastavení krížovej cesty bola pri kaplnke v Rovniach odslúžená svätá omša.  Na záver omše starosta poďakoval otcovi biskupovi a všetkým duchovným predstaveným, domácemu pánu farárovi PhDr. Jozefovi Šamajovi, dekanovi Jozefovi Šurábovi, že sme spoločne s nimi mohli slávnostne otvoriť a posvätiť toto krásne dielo - krížovú cestu. Na záver sme sa občerstvili domácimi špecialitami, ktoré pripravili naše ženy a obec. Všetkým veľmi pekne ďakujeme.
Pozývame občanov a návštevníkov obce, aby si prišli pozrieť toto pútnické miesto na ktorom sú srdečne vítaní.

Ing. Štefan Mrenka
starosta obce

Diskusia

reagovať upraviť vymazať
Pridať komentár
Anketa
Ktorý z uvedených spôsobov považujete za najvhodnejší pre informovanie občanov?
Hlasovanie v ankete trvá 1128 dní , 9 hodín
Pridal(a) Admin
celkový počet hlasov: 391
Kalendár
Január 2019
PonUtoStrŠtvPiaSobNed
31 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031 1 2 3
Kultúrny dom
Kysucký Lieskovec


Ideálny priestor pre kultúrne podujatia, oslavy, svadby a iné rodinné stretnutia.

Priestory kultúrneho domu možno využiť na organizovanie kultúrno-spoločenských podujatí, večierky, zábavy, diskotéky, ale aj na oslavy, svadby, kary a iné rodinné stretnutia.
K dispozícií je veľká sála kultúrneho domu a prisalie, tiež zabezpečenie služby kuchyne a výzdobu priestorov podľa Vášho želania.
Ceny za prenájom priestorov kultúrneho domu sú k dispozícii na obecnom úrade v Kysuckom Lieskovci, tel.číslo:041/4231121,alebo e-mail : obecnyurad