Novoročný príhovor starostky obce

Pridal(a) Magdaléna Trubanová | 31. decembra 2014, 14:49 | Ste 346. návštevník tejto stránky 0 0 | | | | | | | 0.3583
Novoročný príhovor starostky obce

Vážení spoluobčania!

Dovoľte mi, aby som sa Vám v tento slávnostný deň Nového roka prihovorila v mene svojom i v mene poslancov Obecného zastupiteľstva.
Nový rok nie je len údaj v kalendári, ale pre každého z nás znamená aj začiatok nových plánov, predsavzatí a určenie si nových cieľov, ktoré by sme počas nastávajúceho roka 2015 chceli uskutočniť v súkromnom i pracovnom živote.

Život človeka je sám o sebe pestrý a každého z nás postretli aj zlé dni naplnené trápením, smútkom a nezdarom, ako aj dni dobré, veselé, radostné a šťastné. A na tomto dobrom je potrebné ďalej stavať. Aj samotná naša obec počas uplynulého roka prekonávala prekážky, ale sa aj tešila z úspechov.

Dňa  15. decembra 2014 som spolu s poslancami obecného zastupiteľstva na slávnostnom zasadnutí  zložila Ústavou Slovenskej republiky predpísaný sľub.

Za toto krátke obdobie sa nám podarilo zrealizovať niekoľko aktivít:

Zakúpili sme čerpadlo do studne a vrtu na pitnú vodu v hodnote 1 700€
Čiastočne sme odstránili poruchu vodovodu u p. Juraja Koňušíka
Začali sme inventarizáciu obecného majetku, pohľadávok a záväzkov
Zabezpečili sme posypový materiál na zimnú údržbu komunikácií.

Veľmi ma teší, že sa nám podarilo spojazdniť traktor (ako je oprava, STK,  výmena predného skla, zakúpenie reťazí), ktorý bude  realizovať odhŕňanie snehu pre bezpečnosť ciest v hodnote 2 000€.

Teší ma aj tá skutočnosť, že sme pre deti v spolupráci so ZŠ, Dobrovoľným hasičským zborom  a obetavými dobrovoľníkmi pripravili ľadové klzisko v areáli ZŠ za telocvičňou.  Pozývame deti a občanov , aby sa prišli športovo vyžiť.

Ďakujem všetkým našim obetavým občanom, podnikateľom, firmám, záujmovým združeniam a všetkým tým, ktorí pomohli obci a prispeli akýmkoľvek spôsobom k jej rozvoju i oživeniu spoločenského, kultúrneho i športového života. Prosím, neostaňme ľahostajní k sebe, ale ani k dianiu v našej obci.

Aké predsavzatie si dáme do nového roku 2015?

Mojím osobným želaním je neustála spolupráca s Vami – občanmi. Vždy si budem vážiť Vaše dobré a povzbudzujúce rady, Vašu spoluprácu, ochotu a toleranciu.
Do nového roka 2015 Vám občanom prajem viac krajších dní ako tých horších, viac lásky ako nenávisti, viac hojnosti a radosti ako smútku a trápenia. Pevné zdravie , Božie požehnanie a veľa úspechov v pracovnom i osobnom živote.
Povedzme si pekné slová dnes, čo dávno sme si nepovedali. Skúsme zobrať späť tie, čo nám utiekli. Nech slza šťastia ligoce sa v oku, tak žime každý deň v novom roku.

Šťastný celý rok 2015!

Mgr. Magdaléna TRUBANOVÁ
starostka obce

Diskusia

reagovať upraviť vymazať
Pridať komentár
Anketa
Ktorý z uvedených spôsobov považujete za najvhodnejší pre informovanie občanov?
Hlasovanie v ankete trvá 1128 dní , 10 hodín
Pridal(a) Admin
celkový počet hlasov: 391
Kalendár
Január 2019
PonUtoStrŠtvPiaSobNed
31 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031 1 2 3
Kultúrny dom
Kysucký Lieskovec


Ideálny priestor pre kultúrne podujatia, oslavy, svadby a iné rodinné stretnutia.

Priestory kultúrneho domu možno využiť na organizovanie kultúrno-spoločenských podujatí, večierky, zábavy, diskotéky, ale aj na oslavy, svadby, kary a iné rodinné stretnutia.
K dispozícií je veľká sála kultúrneho domu a prisalie, tiež zabezpečenie služby kuchyne a výzdobu priestorov podľa Vášho želania.
Ceny za prenájom priestorov kultúrneho domu sú k dispozícii na obecnom úrade v Kysuckom Lieskovci, tel.číslo:041/4231121,alebo e-mail : obecnyurad