Poďakovanie starostky obce za rok 2015

Pridal(a) Admin | 31. decembra 2015, 08:31 | Ste 104. návštevník tejto stránky 1 0 | | | | | | | 0.3324
Poďakovanie starostky obce za rok 2015

Vážení spoluobčania,

opätovne nastal čas najkrajších sviatkov v roku. Tiež je to čas, aby sme trošku bilancovali a poďakovali za prežitý rok 2015.

Čo nám priniesol rok 2015? Do obce sa prihlásilo na trvalý pobyt 49 občanov, odhlásilo sa 17 občanov. Narodilo sa 22 deti, z toho 12 dievčat, 10 chlapcov. V tomto roku nás opustilo 30 občanov, 16 žien, 14 mužov.

V našej obci sa previedli práce, ako napr. – premiestnili sa autobusové zástavky na nové stanovišťa, odstránil sa stĺp zo zástavky, vyčistila sa obec od určitých čierných skládok, automobilových vrakov, uzatvorila sa časť skládky TKO. Ukončil sa projekt Revitálizácia centra obce, postavili sa na námesti sochy naších patrónov sv. Svorada a Benedikta. V Základnej umeleckej škole sa dobudovala časť budovy-dvojtrieda s kúrením. V Materskej škole sa čiastočne urobili úpravy, ako sú napr. nátery, oprava schodov a chodníka okolo budovy. Dokončil sa projekt Základnej školy - v ZŠ sa previedli naviac práce, ktoré neboli zakomponované v projekte, a to plynové kúrenie, vymenil sa sklobetón za okna, zateplilo sa a zakúpil sa plynový kotol do telocvične, a iné práce, ktoré boli potrebné k užívaniu ZŠ. Tento rok sa začalo pracovať na údržbe vodojemov, vodovodnom potrubí - vymenilo sa 150 metrov starého potrubia za nové, odstraňovali sa poruchy na starom potrubí, osadilo sa 25 ks vodomerov. Na budove hasičskej zbrojnice sa vymenili okná a dvere, taktiež sa repasovala Tatra 148, vybavila sa protipovodňovým vozíkom, hasičským autom Iveko a autonomnými dýchacími prístrojmi. Počas roka sa prispelo aj sociálne slabším rodinám na deti a tiež starým občanom. Ponížil sa úver , vyplatili sa staré faktúry. Je toho viac, celkom sa nám vďaka naším obetavým občanom darilo.

Dovoľte mi, aby som sa za seba, za poslancov obecného zastupiteľstva, pracovníkov obecného úradu a našich občanov, poďakovala za veľmi dobrú spoluprácu nášmu veľa dôstojnému pánovi fararovi PhDr. Jozefovi Šamajovi, aj Vám - všetkým občanom, poslancom obecného zastupiteľstva, zamestnancom OcÚ, DHZ, folklórnej skupine, Únii žien, Jednote dôchodcov, DH Lieskovanka, SZZ, správcom lesov, poľnohospodárom, turistickému odielu. Poďakovanie patrí aj pánovi riaditeľovi ZŠ, pánovi riaditeľovi ZUŠ, pani riaditeľke MŠ, pedagógom a ostatným pracovníkom škôl, ktorí s láskou vychovávajú a vzdelávajú naše deti. Pri tejto príležitosti chcem poďakovať našim deťom mládeži, ktorí nám robili počas roka radosť. Taktiež ďakujem tunajším lekárom, ktorí sa počas roka starali o naše zdravie. Ďakujem aj všetkým pracujúcim, podnikateľom a dobrovoľníkom ktorí sa so ziskom podelili pre potreby našej obce. Ešte raz,ďakujem všetkým, ktorí sa akýmkoľvek spôsom /či finančne, prácou alebo inou pomocou/ pričinili k zveľaďovaniu našej obce. Pre našu obec to bolo veľkým prínosom.

Vážení spoluobčania, do Nového roku 2016, Vám zo srdca prajem veľa zdravia, šťastia, radosti a Božieho požehnania. Nech sa Vám splnia všetky predsavzatia a prosby, ktoré si želáte a vyprosujete.


Mgr. Magdaléna Trubanová
starostka obce Kysucký Lieskovec

Diskusia

reagovať upraviť vymazať
Pridať komentár
Anketa
Ktorý z uvedených spôsobov považujete za najvhodnejší pre informovanie občanov?
Hlasovanie v ankete trvá 1128 dní , 10 hodín
Pridal(a) Admin
celkový počet hlasov: 391
Kalendár
Január 2019
PonUtoStrŠtvPiaSobNed
31 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031 1 2 3
Kultúrny dom
Kysucký Lieskovec


Ideálny priestor pre kultúrne podujatia, oslavy, svadby a iné rodinné stretnutia.

Priestory kultúrneho domu možno využiť na organizovanie kultúrno-spoločenských podujatí, večierky, zábavy, diskotéky, ale aj na oslavy, svadby, kary a iné rodinné stretnutia.
K dispozícií je veľká sála kultúrneho domu a prisalie, tiež zabezpečenie služby kuchyne a výzdobu priestorov podľa Vášho želania.
Ceny za prenájom priestorov kultúrneho domu sú k dispozícii na obecnom úrade v Kysuckom Lieskovci, tel.číslo:041/4231121,alebo e-mail : obecnyurad