Hody 2015

Pridal(a) Admin | 26. júla 2015, 23:40 | Ste 36. návštevník tejto stránky 0 0 | | | | | | | 0.2697
Hody sv. Svorada Andreja a Benedikta v Kysuckom Lieskovci

V Kysuckom Lieskovci sa ľudia tešili z nezvyčajného sviatku. Ako každý rok sa začali hody v piatok podvečer, keď sa na námestie sv. Svorada Andreja a Benedikta začali schádzať ľudia aby si pozreli na plátne známu českú komédiu. V sobotu obec usporiadala už 6. ročník Behu obcou, na ktorom sa zúčastnili v rôznych kategóriách, deti, mládež, ženy a muži. Deti do 9 rokov bežali trasu pol kilometra, mládež do 15 rokov 1,4 km a dospelí dva kilometre. Keďže trasa bola krátka, bežalo sa veľmi rýchlo a svižne. Aj keď bolo veľké teplo tak v kategórii mužov dosiahol rekord trate Branislav Tokárik za 7,10 minúty. Víťazom odovzdala poháre pani starostka Mgr. Magdaléna Trubanová , popriala im veľa úspechov a vyslovila želanie, aby sa v budúcom ročníku zúčastnilo viac športovcov. Po tomto športovom akte sa pristúpilo k dlho očakávanej udalosti a to k odhaleniu a posväteniu súsošia sv. Svorada Andreja a Benedikta, ktorí vyšli z rúk umelca Janka Rajteka, ktorý je rodákom Kysuckého Lieskovca. Stiahnuť povestnú plachtu z diela sa dostalo ku cti najstaršej zložke v obci – hasičom. Všetci zúčastnení s obdivom a niektorí aj so slzami v očiach pozerali na mohutné dielo, ktoré svojou precíznosťou a detailmi budí hrdosť a zároveň aj pokoru v nás. K posväteniu súsošia pristúpil dekan farnosti Mgr. Jozef Šuráb spolu s vdp. Jozefom Šamajom. Vyslyšali si prosby o ochranu nielen obce ale aj ľudí v nej. Pani starostka privítala všetkých hostí, najmä z Poľska z družobnej obce Zebrzydowice a pred všetkými vzdala vďaku za toto dielo Jankovi Rajtekovi a odovzdala mu ďakovnú plaketu zo skla. Obdarovať malou pozornosťou naše mladé talenty z umenia, športu, spevu či hre na heligónke sa nikdy nehodilo lepšie , ako teraz. Vytvoril sa tým program a zároveň urobili radosť divákom. Predstavili sa aj folklórne súbory z Kysuckého Lieskovca a aj FS Zebrzydowice, DH Lieskovanka, Šuhaji, heligonkári Kubačákovci a zlatým klincom bolo duo Sonet. Večer bol v znamení rocku od kapely One Reason a noc ukončila penová disco šou. Hody pokračovali rannou omšou, kde sa stretli všetky zložky z obce a obetovali túto nedeľu sv. Svoradovi Andrejovi a Benediktovi. Stánky a kolotoče boli v plnom prúde celý deň až kým ju večer neukončila letná búrka. Touto cestou sa chceme poďakovať Petrovi Svrčkovi za spoluprácu pri uskutočnení tohto pekného podujatia. A v neposlednom rade aj sponzorom vďaka ktorým sa toto podujatie mohlo uskutočniť.

Diskusia

reagovať upraviť vymazať
Pridať komentár
Anketa
Ktorý z uvedených spôsobov považujete za najvhodnejší pre informovanie občanov?
Hlasovanie v ankete trvá 1161 dní , 0 hodín
Pridal(a) Admin
celkový počet hlasov: 408
Kalendár
Február 2019
PonUtoStrŠtvPiaSobNed
28 29 30 31 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728 1 2 3
Kultúrny dom
Kysucký Lieskovec


Ideálny priestor pre kultúrne podujatia, oslavy, svadby a iné rodinné stretnutia.

Priestory kultúrneho domu možno využiť na organizovanie kultúrno-spoločenských podujatí, večierky, zábavy, diskotéky, ale aj na oslavy, svadby, kary a iné rodinné stretnutia.
K dispozícií je veľká sála kultúrneho domu a prisalie, tiež zabezpečenie služby kuchyne a výzdobu priestorov podľa Vášho želania.
Ceny za prenájom priestorov kultúrneho domu sú k dispozícii na obecnom úrade v Kysuckom Lieskovci, tel.číslo:041/4231121,alebo e-mail : obecnyurad