Krst repasovanej Tatry 148 - Barborky

Ste 226. návštevník tejto stránky | | | | | | | 0.2929
Dňa 5.7.2015 na sviatok Cyrila a Metoda nám pripadla u hasičov dlho očakavaná udalosť a to ...príchod vynovenej Tatry 148. Po svätej omši sme všetci hasiči či už dievčatá, zásahová jednotka ale aj starší hasiči čakali na príchod repasnutej Tatry. Doviezol ju pán minister Róbert Kaliňák za veľkého potlesku našich spoluobčanov. Po hlásení veliteľa DHZ Kysucký Lieskovec Ivana Hašpicu sa prihovorila ministrovi a jeho hosťom naša pani starostka Magdaléna Trubanová. Hosťami boli predseda VUC a poslanec národnej rady Juraj Blanár, poslanec národnej rady a starosta obce Stará Bystrica Ján Podmanický a mnohí ďalší. Po príhovore ministra vnútra dostal slovo náš hasič a pán farár Jozef Šamaj a slovami zo svätého písma oficiálne pokrstil našu Tatru. Po svätenej vode dopadli na Tatru aj kvapky šampanského nielen z rúk ministra Roberta Kaliňáka a starostky obce Magdalény Trubanovej ale aj veliteľa DHZ Ivana Hašpicu. Krst prebehol za hudby najlepšieho heligonkára nielen v našej obci ale aj v široko-ďalekom okolí Matúša Hodása, ktorý zahral tú pravú hasičskú...Čo ste hasiči.. .Potom začala fundovaná prehliadka zásahovej jednotky, kde pán minister odpovedal na všetky otázky ohľadom funkčnosti a previedol chlapcov po zákutiach novučičkého auta. Na rad prišlo aj fotenie sa s obecnými zložkami či ľuďmi z davu...záujem bol veľký. Po krátkom občerstvení na fare po pozvaní pani starostky a pána farára sa páni ponáhľali odovzdať repasované Tatry 148 aj do Krásna nad Kysucou či Starej Bystrice. Naši chlapci si zobrali auto na paškál a podopĺňali všetko čo tam do nej patrí... a to PHM a vodu do nádrže. Vrátili sa na základňu do hasičskej zbrojnice, ktorá po dlhšej dobe dostala nový náter na vráta. Keďže chlapcom chýbal osobný krst, tak sme ju pokrstili aj my a tak naša Tatra dostala meno BARBORKA. Poďakovanie patrí všetkým, ktorí sa čo i len malou mierou pričinili o to že naša Barborka je zasa boja schopná na ďalších minimálne 25 rokov. Stálo to veľa úsilia a papierovačiek ale určite to stálo za to!!! ĎAKUJEME a želáme si veľa kilometrov bez nehody a šťastné návraty v zdraví zo zásahov.

Nájdených položiek: 111Diskusia

reagovať upraviť vymazať
Pridať komentár
Anketa
Ktorý z uvedených spôsobov považujete za najvhodnejší pre informovanie občanov?
Hlasovanie v ankete trvá 1128 dní , 9 hodín
Pridal(a) Admin
celkový počet hlasov: 391
Kalendár
Január 2019
PonUtoStrŠtvPiaSobNed
31 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031 1 2 3
Kultúrny dom
Kysucký Lieskovec


Ideálny priestor pre kultúrne podujatia, oslavy, svadby a iné rodinné stretnutia.

Priestory kultúrneho domu možno využiť na organizovanie kultúrno-spoločenských podujatí, večierky, zábavy, diskotéky, ale aj na oslavy, svadby, kary a iné rodinné stretnutia.
K dispozícií je veľká sála kultúrneho domu a prisalie, tiež zabezpečenie služby kuchyne a výzdobu priestorov podľa Vášho želania.
Ceny za prenájom priestorov kultúrneho domu sú k dispozícii na obecnom úrade v Kysuckom Lieskovci, tel.číslo:041/4231121,alebo e-mail : obecnyurad